SAP EVOLUTION
vi afliver de mest kendte myter om SAP






SAP EVOLUTION
Vær med når vi afliver de mest kendte myter om SAP
SAP er kun for de store, SAP er komplekst, SAP er tungt…
De fleste kender til SAP og alle har holdninger til det. Men der er sket meget siden 1972. SAP er i dag langt lettere at implementere og den nyeste version er meget intuitiv at anvende.
Nu er SAP ikke længere kun forbeholdt de største virksomheder. Se med når Søren Binderup fra SAP og Janus Sørensen fra 2BM afliver de mest gængse myter om SAP og viser, hvordan SAP S/4HANA giver din virksomhed et forspring i forhold til dine konkurrenter, så du står stærkest i den digitale fremtid.
Det får du:
- Et indblik i den historiske udvikling fra ECC til S/4HANA. Hvad skal man være opmærksom på, når man skifter til S/4HANA?
- De fem vigtigste ting man som organisation skal tage stilling til inden transitionen til SAP S/4HANA.
- Demo af fede features i S/4HANA
Hvornår: 24. maj kl. 8.30-9.30
Hvor: Online
Se præsentationen